
EVANGÉLIKUS
DIGITALIZÁCIÓS
PROGRAM
A Digitálisz, magyar nevén gyűszűvirág vadregényes kertek díszítő növénye, az útifűfélék családjához tartozik, fokozottan védett faj. Első évben a tőrózsája fejlődik ki és második évben virágzik. Az Evangélikus Digitalizációs Program jelképeként ezt a nemes virágot választottuk, remélve, hogy méltón dísziti az evangélikus oktatási közösség innovációs környezetét!
KÖZÖSSÉGI FEJLESZTÉS
AZ EVANGÉLIKUS ISKOLAHÁLÓZATBAN
EVANGÉLIKUS
A Magyarországi Evangélikus Egyház digitalizációs programjának célja
a digitális átállás elősegítése az evangélikus iskolahálózatban.
A program megvalósítója az Országos Iroda Nevelési és Oktatási Osztálya, valamint az Evangélikus Pedagógiai Intézet.
DIGITALIZÁCIÓS
A program keretében egy mobil applikáció, tudásmegosztó animációk, valamint eLearning tananyagok fejlesztése valósul meg, szakirodalmi és empirikus kutatásokra építve.
PROGRAM
A program lehetőséget nyújt
a diákok számára olyan online tudáselemekhez való hozzáférésre, amelyek segítik az önálló tanulást. A pedagógusok képzéseken vehetnek részt, ahol megtanulhatják a digitális tananyagfejlesztés technikáit.
PROJEKTEK
MOBIL APPLIKÁCIÓ
Új fejlesztésünk egy olyan közösségépítő mobil applikáció, melynek célja a hálózatban létezés élményének megtapasztalása. A tervezett mobil applikáció lehetővé teszi tematizált tudáselemek megosztását az evangélikus iskolahálózatban és az alumni közösségéban.
Az applikáció alkalmas az evangélikus hálózati kommunikáció felépítésére és támogatja a hitéleti és önkéntességen alapuló szerveződési formákat.

DIGITÁLIS TANANYAGOK
Az új tananyagok az evangélikus iskolák számára készülnek, elsődlegesen a STEM (science, technology és mathematics) területéhez kapcsolódóan. A digitális oktatás hatékonyságának növelése szempontjából az infrastruktúra viszonylagos fejlettsége mellett a jövőben nagyobb energiát kell fordítani a tartalomfejlesztésre. A nemzetközi szakirodalmi elemzésekre épülő módszertani bázis felépítésével korszerűsíthetők a digitális tanítási-tanulási folyamatok. A digitális tananyagok kísérleti fejlesztése az evangélikus iskolahálózat tanárainak bevonásával valósul meg.

ANIMÁCIÓK
A diákok ismeretszerzésében és információs környezetében egyre jelentősebbé válik a vizualitás. Ezért vált szükségessé egy olyan fejlesztési munka elindítása, amely animációkkal, adat és szöveg-vizualizációkkal képes ellátni az iskolákat, és az ehhez szükséges tudást fokozatosan terjeszti a tanárok és diákok körében.
A Tudásösvény projekt keretében 130 animáció készül különböző tantárgyakhoz kapcsolódóan, melyek 2021 második félévében válnak elérhetővé.
KÉPZÉSEK
animáció fejlesztés
Adobe After Effects, Illustrator, Photoshop
Képzési időszak: 2020.09.24 - 2020.11.09
Tréner: Novák Hanga
Résztvevők: 13 fő
Óraszám: 36
Képzési forma: online
grafikai tervezés
Adobe Illustrator
Képzési időszak: 2020.11.17 - 2021.04.23
Tréner: Rónaszékiné Boromissza Katalin
Résztvevők: 6 fő
Óraszám: 36
Képzési forma: online
képszerkesztés
Adobe Photoshop - 1. csoport
Képzési időszak: 2020.11.17 - 2021.04.23
Tréner: Lengyelné Lovász Anna
Résztvevők: 13 fő
Óraszám: 36
Képzési forma: online
Adobe Photoshop - 2. csoport
Képzési időszak: 2020.11.17 - 2021.04.23
Tréner: Lengyelné Lovász Anna
Résztvevők: 13 fő
Óraszám: 36
Képzési forma: online